YouTube Capture Mode
Profil ExilimPolska na YouTube
Filmy uzytkowników

26-Nov-09 12:07

28.11.09-Lista osób zakwalifikowanych na wykład "Fotografia Krajobrazu"

więcej...

 

10-Nov-09 14:59

Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty z fotografii krajobrazu

W poniedziałek, 23 listopada, punktualnie o godz. 12:00 startują zapisy na ostatnie już spotkanie organizowane w ramach II edycji projektu Szkoła Expresji. Wykład z fotografii krajobrazu, który odbędzie się w sobotę, 28 listopada, poprowadzi Michał Jeliński z Warszawskiej Szkoły Fotografii.

więcej...

 

04-Nov-09 11:05

7.11-Lista osób zakwalifikowanych na warsztaty z fotografii

więcej...

 

29-Oct-09 14:52

Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty z fotografii ilustracyjnej

W najbliższy poniedziałek, 2 listopada, punktualnie o godz. 12:00 startują zapisy na kolejne warsztaty w ramach projektu Szkoła Expresji. Zajęcia z fotografii ilustracyjnej, które odbędą się 7 listopada, poprowadzi Małgorzata Mikołajczyk z Warszawskiej Szkoły Fotografii.

więcej...

 

28-Oct-09 12:42

31 pażdziernika-Lista osób zakwalifikowanych na warsztaty-Cyfrowa edycja zdjęć

więcej...

 

Przeniesienie obiektu w wymarzoną scenerię, uchwycenie ruchu niewidocznego dla ludzkiego oka – to tylko niektóre z możliwości, jakie posiadają nowoczesne i designerskie aparaty fotograficzne z nowej linii Casio Exilim. W dniu 26. marca w restauracji ZEN Jazz Bistro w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszej linii aparatów cyfrowych marki Casio Exilim, w której udział wzięli przedstawiciele mediów. Zaproszonych gości po świecie nowatorskich technologii oprowadzali Beata Sadowska oraz Eksperci Marki Casio.

 

Premiera odbyła się w nastrojowej i eleganckiej, nawiązującej do japońskich korzeni aparatów Casio Exilim, restauracji ZEN Jazz Bistro. Nowa kolekcja Casio Exilim to bardzo smukłe i niezwykle nowoczesne aparaty kompaktowe w modnych metalicznych kolorach. Po świecie nowatorskich technologii zaproszonych gości oprowadzali Beata Sadowska oraz Eksperci Marki Casio. Goście podziwiali możliwości aparatów Casio Exilim z nowej kolekcji, w których profesjonalne funkcje zamknięte zostały w małych kompaktowych obudowach.

 

Jako pierwsza została zaprezentowana funkcja High Speed. Specjalnie na tę okazję został zaaranżowany porywający pokaz tańca z wachlarzami. Dzięki funkcji High Speed zastosowanej w nowej linii aparatów Casio Exilim, można było śledzić najdrobniejszy szczegół zarejestrowany podczas wykonywanego tańca. Beata Sadowska zwróciła uwagę, jak trudne jest zrobienie tak ostrych i wyraźnych zdjęć szybko przemieszczającego się obiektu. Dzięki wykorzystaniu funkcji umożliwiającej zrobienie 30 zdjęć na sekundę udało się uchwycić niezwykły moment. Natomiast film nagrany w trybie Slow-Motion pozwolił w zwolnionym tempie dostrzec ruch niedostrzegalny przez ludzkie oko. Firmie Casio jako pierwszej na świecie udało się przenieść tak profesjonalne funkcje do małego kompaktowego aparatu.

 

Ponadto zaprezentowane modele aparatów Casio to pierwsze aparaty cyfrowe wyposażone w funkcję Dynamic Photo, pozwalającą na fotomontaż bez użycia oprogramowania komputerowego. Umożliwia ona nagranie ruchomego obiektu, a następnie przeniesienie go na dowolnie wybrane tło. Aby zaprezentować możliwości tej funkcji, Brand Manager marki Casio Exilim – Karol Ryszkowski, używając aparatu, nagrał ruch przechadzającej się po scenie modelki, a następnie ku zaskoczeniu zgromadzonych gości, w ciągu kilku chwil przeniósł jej sylwetkę, na jej własną dłoń.

 

Kolejną innowacyjną możliwością nowych aparatów Casio jest bardzo praktyczna funkcja Make-Up. Dzięki tej funkcji można, bez użycia komputera i specjalnego oprogramowania komputerowego, zniwelować niedoskonałości twarzy. Retusz można wykonać w aparacie, a efekty widoczne są od razu. Na scenę zaproszono modelkę, której eksperci zrobili zdjęcie i używając tylko jednego przycisku, zaprezentowali możliwości funkcji.

 

W konferencji prasowej wziął udział także Sigbert Laakman – Produkt Manager marki Casio Exilim z Casio Europe, który wzbogacił część merytoryczną spotkania. Przedstawił prezentację multimedialną oraz w wyczerpujący sposób udzielił informacji na temat innowacyjnych zastosowań w nowych modelach aparatów Casio.

 

Po zakończonej prezentacji goście mieli możliwość wypróbowania najnowszych modeli aparatów Casio Exilim. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach eksperci udzielali dodatkowych informacji oraz pomagali w samodzielnym wykonywaniu zdjęć i testowaniu najciekawszych funkcji.